מתפקידו של שמאי רכוש הוא לערוך שומות למיטלטלין -(כל רכוש פרטי מוחשי שהוא נייד).

כמו כן, מתפקידו של שמאי רכוש לאמוד חלוקת רכוש בירושה חלילה, גירושין, שותפות עסקית. השמאי רכוש מתעסק בין היתר במקרים בהם קבלנים ביצעו עבודה שאינה תקינה, נזקי מטבח, רכוש חדש וכיוצא בזה.

בנוסף, תפקידו של השמאי לאמוד נזקי מים, אש, רטיבות, הצפות ממי גשמים וביוב, שריפות וכל נזקי הרכוש למיניהם, לרבות הפקת אומדנים והערכת תכולות רכוש וציוד, מכונות לתעשייה, ציוד מוסכים ומפעלים, ציוד למסעדות, תכולת מחסנים ומלאי, פרטי רכוש וריהוט, פרטי אספנות וריהוט עתיק, תמונות, מטבעות, בולים וכל סוגי המיטלטלין.

להרשמה וקבלת פרטים => * יצירת קשר -לחצו כאן

בהצלחה - חיים שריקי
מייסד מכללת השמאים רמת גן
054-6800905
בשל גידול האוכלוסייה בישראל חסרים מאות שמאי רכוש. שיטפלו בנזקים שנגרמו ע"פ רוב.. עקב נזקי איבה ו/או נזקי נזילות מים , הצפות מי גשמים , שריפות , הוצאה לפועל , נזקי פריצה או גניבה , פירוד / גירושין , הערכת פרטי רכוש ומכונות, הערכת ציוד מסעדות וכיוצא בזה.
מכאן נדגיש כי רוב השמאים כיום עובדים ופועלים בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח דבר המהווה חסרון רב ושמירה על האינטרס הכלכלי של חברת הביטוח , ולכן חשוב להזכיר כי שמאי רכוש אובייקטיבים שאינם עובדים עם חברות הביטוח יעשו ככל שביכולתם לערוך שומות אובייקטיביות ללא מורא ו/או משוא פנים.
למותר לציין כי במלחמה האחרונה (חרבות ברזל) נגרמו אלפי נזקים , ומס רכוש לא יכול היה לטפל בכל הנזקים בשל העובדה כי היה מחסור אדיר בשמאי רכוש , ולכן נכון להיום אנו עורכים קורסים מקצועיים במכללת השמאים תוך פיקוח של ארגון שמאי רכוש בישראל כאשר בסופו של יום ניתן יהיה לעשות הסבת מקצועית.
לסיום הביקוש לקורס שמאי רכוש הינו בתחום המתגמל ביותר בישראל ובכלל בעולם כולו הוא אדיר וההזדמנות להיכנס אליו היא – עכשיו !!!
אל תבזבזו את ההזדמנות - הירשמו עכשיו למכללת השמאים .

                  לקבלת פרטים נוספים
 חיים שריקי - מייסד מכללת השמאים רמת גן
054-6800905 / 054-6800906 050-6800977


ראשית נציין את העובדה כי ע"פ חוק לא נדרש רישיון מהרשויות בכדי לעסוק בתחום,
אלא מה ?

אדם שיבצע שומה ואומדן נזקים לרכוש ויגיע להגן על חוות דעתו בבית המשפט השאלות שתישאלנה ע"י עורך הדין ו/או השופט –

מה ההכשרה שלך בתחום? איפה למדת? האם יש לך תעודת הכשרה? 
האם אתה חבר בארגון שמאי רכוש בישראל?

במידה והתשובות שלך שליליות – חוות דעתך תיפסל מיידית!!

מכאן אני מציע לכל הקוראים ... במידה ולא עברתם הכשרה בתחום, אל תנסו לכתוב חוות דעת , משום שבסופו של יום אתם צריכים לחשוב כי החוות דעת תגיע באיזה שהיא דרך לבית המשפט.

מיותר לציין כי מתפקידו של עו"ד מייצג שיחקור אותם בבית המשפט יעשה ככל שביכולתו לשאול אותכם שאלות כפי שציינתי מעלה .. לרבות שאלות מכשילות בכדי לערער את ביטחונכם , ובכדי לפסול את החוות דעת שהפקתם.

להרשמה וקבלת פרטים => * יצירת קשר -לחצו כאן

בהצלחה - חיים שריקי
מייסד מכללת השמאים רמת גן
054-6800905


בעבר נושא זה עלה בכנסת בקריאה ראשונה והנושא ירד מהפרק ..

אלא מה?

הערכתנו היא ככל שבוגרי מכללת השמאים יקבלו תעודת גמר ויעסקו בתחום יוכלו לקבל רישיון מטעם משרד העבודה ו/או משרד הכלכלה בכפוף להוכחות כי מקצוע שמאי רכוש הינו המקצוע העיקרי תוך הגשת חוות דעת שהונפקו על ידם לרבות חוות דעת שהופקו לרשויות ו/או לדוגמא חוות דעת שהוגשו למס רכוש במלחמת חרבות ברזל , לרבות הצגת תעודת גמר ואישור חברותם בארגון שמאי רכוש בישראל.

מכאן אנחנו מציעים למתעניינים ללמוד את המקצוע הנדרש והנחשק בישראל להלן; שמאי רכוש וסוקר סיכונים במכללת השמאים לפני הרגולציה וקבלת ההחלטות ע"י הרשויות משום שלאחר קבלת ההחלטות יהיה זה מאוחר והדרישות יהיו גבוהות מאוד ביחס להיום.

להרשמה וקבלת פרטים => * יצירת קשר -לחצו כאן

בהצלחה - חיים שריקי
מייסד מכללת השמאים רמת גן
054-6800905
בגמר הלימודים והגשת פרוייקט גמר הסטודנטים מקבלים 3 תעודות

אחת לתליה על הקיר,
תעודת שמאי ממוספרת עם תמונה לכיס בדומה לתעודת זהות,
והשלישית תעודת חבר בארגון שמאי הרכוש בישראל הנושאת מספר חבר בארגון
כולל תמונה ותוקף לשנה ללא עלות דמי חברות בארגון.


לאחר תקופת ההרצה כלומר אחרי שנה מיום סיום ההכשרה וקבלת תעודות גמר, ניתן לחדש את החברות בארגון שמאי רכוש בישראל ותעודת שמאי למשך שנתיים בעלות מסובסדת סך 900 ש"ח כולל מע"מ בלבד.

לאחר החידוש יופקו תעודות כיס חדשות.. להלן תעודת שמאי ותעודת חברות בארגון שמאי רכוש בישראל למשך שנתיים..


להרשמה וקבלת פרטים => * יצירת קשר -לחצו כאן

בהצלחה - חיים שריקי
מייסד מכללת השמאים רמת גן
054-6800905
הלימודים במכללת השמאים מתקיימים בשני מישורים , פרונטלי ודיגיטלי  בהנחיית ע"י מר חיים שריקי ומרצים בכירים בשוק כדוגמת מומחה נזקי מים - איתור נזילות ותיקון ללא הרס.

בנוסף הדרכה בכתיבת חוות דעת משפטית ע"י פרופסור או עו"ד בכיר .

הדרכת רואה חשבון, מבוא לרשויות המס וביטוח לאומי , ומתן אבני דרך לפתיחת עסק.

כמו כן הדגיש מר שריקי כי הלימודים הפרונטליים מהווה את היכולת ללמוד ולזכור את החומרים הנלמדים, לרבות העובדה כי למידה פרונטלית מהווה בעיקר כאשר המרצה עושה שימוש בשפת גוף אשר מייצרת נתיבים לזיכרון, מה שמשפיע על תפיסה ועיבוד יעיל יותר של החומרים הנלמדים.

כמו כן ניתן לסטודנטים לשאול שאלות ישירות ללא מפריע ולקבל תשובות ויחס אישי הוגן המוביל את אבני הדרך ללימוד המקצוע כנדרש.

לימודי שמאות רכוש במכללת השמאים אורכים כ 13 מפגשים ומתוכם מפגש אחד סיור במפעל ו/או במקום קרות מקרה שריפה הצפה ו/או כל נזק אחר לשם המחשה וביצוע סטאג' מהיר , תוך הפקת אומדן נזקים וכתב כמויות, הערכת פרטי רכוש בפועל והפקת חוות דעת.

להרשמה וקבלת פרטים => * יצירת קשר -לחצו כאן

בהצלחה - חיים שריקי
מייסד מכללת השמאים רמת גן
054-6800905
ראשית נציין כי מנהל המכללה מר חיים שריקי הינו שמאי מומחה בכיר ומשמש בין היתר כשמאי מומחה לבית המשפט מזה כ 45 שנות מוניטין.

 הניסיון הרב שרכש במהלך שנות עיסוקיו בתחום מועבר לסטודנטים בקורס לרבות מתן חומרים רבים שלא תשמעו מאף שמאי ו/או מכללה אחרת בישראל , כמו כן המרצים שנבחרו להוביל וללוות את הקורס הינם מרצים אשר עיסוקם העיקרי הוא נזקי רכוש ומיטלטלין, החל מעורכי דין ובעלי מקצוע בכירים ומומחים בתחומם.

אנו במכללת השמאים רואים יתרון עצום בכך שמר חיים שריקי מנחה את הקורס לרבות השתתפותם של בעלי המקצוע הכי טובים בישראל יעבירו את הידע שלהם למשתתפי הקורס, כמו כן נציין כי ישנה חשיבות עצומה לידע שנצבר מניסיון אישי מצטבר של עשרות שנים של מר חיים שריקי בתחומים המהווים יחד הלכה למעשה, את עולם שמאות הביטוח והרכוש בישראל וברחבי העולם.


להרשמה וקבלת פרטים => * יצירת קשר -לחצו כאן

בהצלחה - חיים שריקי
מייסד מכללת השמאים רמת גן
054-6800905


בעיון באתרי אינטרנט ובפרסומים של מכללות רבות בישראל אשר מקיימים קורסים להסבה מקצועית להלן שמאי רכוש עולה כי ישנם מכללות אשר מטעות את הציבור ועורכים קורס שמאי רכוש וחקלאות – מה זה אומר?
אותו סטודנט שנרשם לאותה מכללה שמציעה הכשרה לשמאי רכוש וחקלאות מבין כי לאחר ההכשרה הוא יכול לשמש גם כשמאי חקלאות וכאן קיימת ההטעיה.

מכאן נפריד בין תפקידי העיסוק להלן:
שמאי רכוש: מתפקידו לאמוד את כל הנזקים שנגרמו לרכושנו בכל סוגי הנכסים: בית פרטי , מפעל , עסק , מחסן , חנות , לרבות הערכות של תכולה מכונות וציוד, הערכת נזקי מים ואש , הערכת נזקי שיפוצים ובניה , טעויות באספקת ריהוט ציוד , אחריות יצרן לאספקת ארונות , מוצרי עץ , נזקי פריצה , גניבה , נזק בזדון וכיוצ"ב.
שמאי חקלאות: ראשית נציין כי שמאי חקלאות חייב להיות שמאי מקרקעין , ולאחר הסמכתו הוא יוכל להתמחות בשמאות חקלאית.
בדומה לרופא אשר לומד במשך 7 שנים רפואה ולאחר קבלת ההסמכה הוא יוכל לעבור התמחות באחד המקצועות ברפואה לדוגמא קרדיולוג , אורטופד , עור , נשים , עיניים וכו'.
מקצוע שמאות חקלאית מורכב מאוד , חובה עליו להיות מומחה בענף לרבות ניסיון כחקלאי מן המניין ורצוי גם הכשרה כאגרונום מדוע?
משום שמתפקידו של שמאי חקלאות הוא לעסוק בגידולים , אבחון מזיקים , פגעי מזג אוויר, נזקי הצפות , שריפות , מחלות , טעויות באספקת זרעים , חומרי גלם , ריסוסים ועוד..
מכאן חובה על שמאי חקלאות לתעד את מקורם של הנזקים לדוגמא גידול שנפגע .. יבדוק השמאי את מועד השתילה , יבחן את הצמח במעבדה מוסמכת ע"מ לקבל תוצאה מהו סוג הריסוס או החיידקים שהזיקו ליבול.
כמו כן חובה על השמאי למדוד את השטח שנפגע תוך ביצוע ספירה מדגמית של עצי הפרי או הירק שניזוק .. במקרה של גידולי פרחים קיימת השפעה רבה בהכנסות ממכירה כאשר הגידול מועד למכירה בחגים ולכן מתפקידו גם לחשב את הנזק הכספי לכל גידול בנפרד.
בין הייתר חובה על שמאי חקלאות להתמחות בגידולי שדה , מטעים , חממות , גידולי בקר, רפתות , לולים , תורת האדמה , תורת הפירות והירקות , תורת התולעים וכיוצ"ב
לסיכום: 
לדעתי המקצועית יובהר כי כל המכללות שמציעות קורס משולב של שמאי רכוש וחקלאות אשר אורך 13-14 מפגשים לא נכון כלל , ולדעתי יש כאן הטעיה ברורה !! של הציבור לאור העובדה כי לא ניתן ללמוד בזמן כל כך קצר את תורתו ואופן התמחותו של שמאי חקלאות.
יותר מזה יודגש כי קיימים מכללות בישראל אשר מקיימים קורס משולב שמאי רכוש וחקלאות בזום או באינטרנט במחירים זולים במיוחד בכדי למשוך את ציבור המתעניינים שביקשו לעשות הסבת מקצוע – אך לדעתי זוהי הטעייה בשל העובדה כי אלו האחרונים לא יוכלו לעסוק במקצוע כשמאי חקלאות.

להרשמה וקבלת פרטים => * יצירת קשר -לחצו כאן

בהצלחה - חיים שריקי
מייסד מכללת השמאים רמת גן
054-6800905