קורס עד מומחה מקצועי לבית משפט

כל מה שחשוב לדעת על מומחים מטעם בית המשפט 

במדינת ישראל ובכלל בעולם כולו כל אחד ימצא את עצמו מבקר במתחם ובאולמות בתי המשפט. המציאות בבתי המשפט הינה מציאות לחוצה ועמוסה מאוד בתביעות כאלו ואחרות ובין אחד למשנהו , זאת וכאשר מוגשות תביעות שונות ומגוונות. בחלק גדול מהתביעות ובמיוחד בתביעות נזיקין אשר מוגשות ע"י עורכי דין לבתי המשפט חלקן מורכבות מאוד ולחלקן פחות, מגישים הצדדים חוות דעת של מומחים מטעמם זאת וכאשר ברוב המקרים קיים פער ניכר בין חוות דעת מומחים כדוגמת שמאי רכוש/ רכב, מקרקעין, מהנדסים, חשמלאים, קבלנים וכיוצא בזה,  לרבות כל בעלי המקצוע השונים והמומחים בתחום עיסוקם. לאחר שמיעת הגרסאות ע"י השופטים הדנים בתיק לרבות התרשמותם מהתובעים והמומחים, ממונה מומחה מטעם בית המשפט בכדי שיגיש חוות דעת אשר תסייע לשופט להכריע בסכסוך בין הצדדים. מכאן יודגש כי חוות דעת מומחה מטעם בית המשפט מהווה נדבך חשוב ועיקרי בהכרעה המשפטית. המומחה מטעם בית המשפט חייב להיות מקצועי בתחום , אובייקטיבי זאת וכאשר בעת מינוי המומחה חובה עליו להודיע לבית המשפט על הסכמתו למינוי תוך הדגש כי אין לא הכרות מבין הצדדים וכי אין לא מניעה לחוות דעתו המקצועית ללא מורא ו/או משוא פנים. לאחר הפקת חוות דעתו של המומחה מטעם בית המשפט תשמש חוות דעתו משקל רב במתן פסק דין לסיום הסכסוך בין הצדדים. באשר לשכר טרחתו של המומחה הממונה מטעם בית המשפט יודגש כי העלות משתנה בהתאם לחומרים בתיק והיא עשויה לנוע בין אלפי שקלים לעשרות אלפים.  במקרים בהם התביעות מסובכות מאוד וישנם מספר רב של מומחים מבין הצדדים אשר הגישו חוות דעתם לרבות קיום פגישות וביקורים של המומחה מטעם בית המשפט – עלול שכר טרחת המומחה לגבות גם עשרות אלפי שקלים. 

מידע כללי על קורס עדים מומחים לבית המשפט: במסגרת הקורס והשתלמות תונפק לבוגרים תעודת גמר והאפשרות להצטרף למאגר המומחים באתר "עד מומחה לבית המשפט" המפורסם ברשתות האינטרנט, והמשמש את הגולשים ובין היתר את מזכירות בתי המשפט בישראל אשר נעזרים בחיפוש מומחים מקצועיים בתחום.

ההצטרפות לקורס עד מומחה לבית המשפט כפופה לתנאים הבאים:  

  • בעל מקצוע חופשי ומומחה בתחומו
  • חתימה על תצהיר המעיד על העדר עבר פלילי, ו/או הצגת תעודת יושר.

  • מיקום הלימודים 
  • שלוחת מכללת השמאים הממוקמת במכללה האקדמית רמת גן, רח' רוטנברג 87. / אצ"ל 13 רמת גן (חניה בחינם)

  • תעודת גמר 
  • תוענק תעודת גמר  חתומה  ע"י  מנהל  המכללה  ואישיות  משפטית  בכירה המתעדת  את הכשרתו              
    לשמש כעד מומחה מקצועי לבית המשפט.

  • שכרו של המומחה מטעם בית המשפט. 
  • בדרך כלל נהנה המומחה בשכר טרחה הולם אשר נקבע על ידי בית המשפט ו/או ע"פ קביעתו בכפוף למורכבות התביעה והזמן הדרוש של המומחה לערוך את חוות דעתו לכבוד בית המשפט.

לפרטים והרשמה מלאו פרטים בטופס הרצו"ב

https://www.haim-shamai.co.il/limudey-shamaut/?ref=irgun_shamaim_web

בהצלחה ולהתראות